LoPa Syysturnaus 2019

Idyllinen ja aito nurmisyysturnaus Lohjalla 21.9. ja 22.9.2019

La P2011
Su P2010, P2012 ja P2013

Lohjalle on kiva tulla!

Se on oikeastaan ihan puolimatkassa, joten tulemalla Lohjan Pallon syysturnaukseen voit kohdata joukkueita, joita et muuten kohtaa, koska ovat ihan täyden matkan päässä! :)
 

Turnauskutsu

Lohjan Pallo järjestää 21.9. - 22.9.2019 aidon nurmikenttäturnauksen 2010-2013-syntyneille tytöille ja pojille seuraavin sarjoin:

Lauantaina 21.9.

  • P2011, kilpa, EP ja VP,  ~ 30 joukkuetta (4 peliä)

Sunnuntaina 22.9.

  • P2010, ~16 joukkuetta (4 peliä)
    • 5 joukkueen kilpasarja, kutsuturnauksena
    • EP ja VP
  • P2012, EP ja VP, max 16 joukkuetta (3 peliä)
  • P2013, EP ja VP, max 8 joukkuetta (3 peliä)

Hinta

80€ / joukkue, kaksi tai useampi joukkue samasta seurasta 60€ / joukkue.

Turnaussäännöt

Pelataan 5 v 5, peliaika 1 × 25 min (tai kovan tuulen sattuessa 2*12min puolenvaihdolla)

Max. 10 pelaaja / joukkue.

Noudatamme Suomen Palloliiton Kaikki Pelaa -sääntöjä, seuraavin poikkeuksin:

  • P2010 ja P2011, sivurajaheitto, ei vetäytymissääntöä EP-, haaste- tai kilpapeleissä.

Turnausvastaava

Lauantaina 21.9.

Mikko Koivisto
mikko.koivisto@lohjanpallo.fi 
puh. 044-7779441

Sunnuntaina 22.9.

Tero Nordström
p10@lohjanpallo.fi
puh. 040 553 2828

Ohjeet

Kun joukkue saapuu paikalle, tule ilmoittautumaan infoon!

Turnauspaikkana meillä on Lohjan Virkkalan urheilukenttä.

Kentän osoite on:
Kisakuja 3, 08700 Lohja

Kenttä on hyväkuntoinen nurmikenttä, joten syyssateen iskiessä jonkinmoiset nappulat kengissä on hyvin suositeltava varuste.

Pelikentän välittömässä läheisyydessä on infopiste, ensiapupiste sekä mahdottoman maittavalla tarjonnalla varustettu turnauskioski.

Pysäköintitilaa on mukavasti tarjolla kentän läheisyydessä. 

Juoksusuoralle on mahdollista kiinnittää joukkueiden telttoja tarvittaessa. Aitakiinnityksen lisäksi teltat tarvitsevat painot!

Otteluohjelmat la 21.9.2019 - P2011

päivitetty 10.9.2019 klo 15.17

Kenttä 1

KloKotiVierasTulosRef
9:00    
9:30Lohjan Pallo MustaHIFK Blue I.M.
10:00HyPS KeltainenFC HIK I.M.
10:30KaPy HeartsFC Cobrat I.T.
11:00FC HIKHJK East Valkoinen I.T.
11:30    
11:45HIFK BlueFC HIK I.M.
12:15TPS MustaFC Cobrat T.R.
12:45HyPS KeltainenHIFK Blue T.R.
13:15KaPy HeartsTPS Musta N.R.

Kenttä 2

KloKotiVierasTulosRef
9:00    
9:30HyPS KeltainenHJK East Valkoinen I.T.
10:00HIFK BlueHJK East Valkoinen I.T.
10:30TPS MustaPPJ Eira Keltainen I.M.
11:00Lohjan Pallo MustaHyPS Keltainen I.M.
11:30    
11:45HJK East ValkoinenLohjan Pallo Musta I.T.
12:15PPJ Eira KeltainenLohjan Pallo Sininen N.R.
12:45FC HIKLohjan Pallo Musta N.R
13:15FC CobratLohjan Pallo Sininen T.R.

Kenttä 3

KloKoti VierasTulosRef
9:00     
9:30FC SauPa Leijonat-Lohjan Pallo T2011 V.H.
10:00Lohjan Pallo Sininen-TPS Musta V.H.
10:30PPJ Eira Oranssi-HyPS Valkoinen E.L.
11:00HyPS Valkoinen-Sammon Futarit E.L.
11:30     
11:45FC Cobrat-PPJ Eira Keltainen V.H.
12:15Lohjan Pallo T2011-HyPS Valkoinen V.S.
12:45PPJ Eira Oranssi-Lohjan Pallo T2011 V.S

Kenttä 4

KloKotiVierasTulosRef
9:00    
9:30PPJ Eira OranssiSammon Futarit E.L.
10:00KaPy HeartsPPJ Eira Keltainen E.L.
10:30Lohjan Pallo T2011Sammon Futarit V.H.
11:00FC SauPa LeijonatPPJ Eira Oranssi V.H.
11:30    
11:45Lohjan Pallo SininenKaPy Hearts E.L.
12:15Sammon FutaritFC SauPa Leijonat O.M
12:45HyPS ValkoinenFC SauPa Leijonat O.M.

Kenttä 1

KloKotiVierasTulosRef
14:00LoPa ValkoinenHJK East Sininen N.R.
14:30TPS ValkoinenNoPS T.R.
15:00KaPy Hearts SininenSalon Wilpas Musta E.R.
15:30NoPSPK-35 E.R.
16:00    
16:15HJK East SininenNoPS J.P.
16:45FC Saupa KarhutSalon Wilpas Musta J.P:
17:15TPS ValkoinenHJK East Sininen E.R.
17:45KaPy Hearts SininenFC Saupa Karhut R.M.
18.15    

Kenttä 2

KloKotiVierasTulosRef
14:00TPS ValkoinenPK-35 T.R.
14:30HJK East SininenPK-35 N.R.
15:00FC Saupa KarhutVJS Punainen 2 J.P.
15:30LoPa ValkoinenTPS Valkoinen J.P.
16:00    
16:15PK-35LoPa Valkoinen E.R.
16:45VJS Punainen 2HIFK Red E.R.
17:15NoPSLoPa Valkoinen J.P.
17:45Salon Wilpas MustaHIFK Red K.J.
18.15    

Kenttä 3

KloKotiVierasTulosRef
14:00Salon Wilpas keltainenVJS Punainen 1 O.M.
14:30HIFK RedFC Saupa Karhut V.S.
15:00PPJ Eira ValkoinenFC Wild V.S.
15:30FC WildFcK-nummi K.J.
16:00    
16:15Salon Wilpas MustaVJS Punainen 2 K.J.
16:45VJS Punainen 1FC Wild R.M
17:15PPJ Eira ValkoinenVJS Punainen 1 R.M.
17:45   

Kenttä 4

KloKotiVierasTulosRef
14:00PPJ Eira ValkoinenFcK-nummi V.S.
14:30KaPy Hearts SininenVJS Punainen 2 O.M.
15:00VJS Punainen 1FcK-nummi O.M.
15:30Salon Wilpas keltainenPPJ Eira Valkoinen R.M.
16:00    
16:15HIFK RedKaPy Hearts Sininen R.M.
16:45FcK-nummiSalon Wilpas keltainen K.J.
17:15FC WildSalon Wilpas keltainen K.J.
17:45   

SU 22.9.2019 OTTELUOHJELMAT

2010 ikäiset pelaavat 4 peliä / joukkue - 2012 ja 2013 ikäisillä 3 peliä / joukkue

P2010 KILPA

(kutsuturnaus max. 5 joukkuetta)

  • Lohjan Pallo / Musta
  • FC Reipas
  • Ilves
  • PPJ Eira
  • Lepa Musta
     
  • Turnaus on täynnä!
     

P2010 HAASTE (EP) 
lohkot C ja D

LOHKO C

  • Lohjan Pallo / valkoinen
  • Helsingin Ponnistus
  • LoPS black
  • Wilpas


LOHKO D

  • FC SauPa
  • FC Cobrat
  • PPJ Eira Sininen
  • ViTa Musta
     
  • Turnaus on täynnä!

P2010 HARRASTE (VP)

  • Lohjan Pallo / Sininen
  • PPJ Eira Valkoinen
  • Sammon Futarit
  • Helsingin Ponnistus
  • ViTa Oranssi

  • Turnaus on täynnä!

P2012 EP

  • Lohjan Pallo / Valkoinen
  • HPS vihreä
  • FC Honka / Sudet 1
  • NuPS Punaiset
     
  • Lohjan Pallo / Musta
  • HPS musta
  • EPS Leijonat punainen
  • FC Honka / Sudet 2
     
  • Sarja täynnä!
     

P2012 VP 

 

  • Lohjan Pallo / Sininen
  • NuPS Mustat
  • HyPS Valkoinen
  • HPS valkoine
     
  • NuPS Keltaiset
  • Union Plaani / sininen
  • HyPS Sininen
  • FC Kapina 11/12

     
  • Sarja täynnä!
     

P2013

  • Lohjan Pallo / Valkoinen
  • Salon Wilpas
  • FCFJ P6 West
  • Union Plaani / keltainen
  • FCFJ P6 East
  • FC Honka Ketut
     
  • Sarja täynnä!
     

Kenttä 1

KloKotiVierasTulosRef
 2012 EP    
9:00Lohjan Pallo / valkoinenHPS vihreä  
9:30Lohjan Pallo / mustaHPS musta  
10:00Lohjan Pallo / valkoinenFC Honka sudet 1  
10:30Lohjan Pallo / mustaEPS Leijonat punainen  
11:00NuPS punaisetLohjan Pallo / valkoinen  
11:30FC Honka sudet 2Lohjan Pallo / musta  
     
 2010  HAASTE (EP) lohkot C ja D   
12:00Lohjan Pallo / valkoinenHelsingin Ponnistus  
12:30FC SauPa FC Cobrat  
13:00Lohjan Pallo / valkoinenLoPS black  
13:30FC SauPa PPJ Eira sininen  
14:00WilpasLohjan Pallo / valkoinen  
14:30ViTa mustaFC SauPa  
16:00C1D1  
     
 2012 VP   
15:00Lohjan Pallo / sininenNuPS mustat  
16:30Lohjan Pallo / sininenHyPS valkoinen  
17:30HPS valkoinenLohjan Pallo / sininen  
     
 2013   
15:30Union Plaani / keltainenFCFJ P6 East  
17:00FCFJ P6 EastLohjan Pallo  
     
     

Kenttä 2

KloKotiVierasTulosRef
 2012 EP    
9:00FC Honka sudet 1NuPS punaiset  
9:30EPS leijonat punainenFC Honka sudet2  
10:00HPS vihreäNuPS punaiset  
10:30HPS mustaFC Honka sudet 2  
11:00FC Honka sudet 1HPS vihreä
 
  
11:30EPS leijonat punainenHPS musta
 
  
     
 2010 HAASTE (EP) lohkot C ja D   
12:00LoPS black
 
Wilpas  
12:30PPJ Eira sininenViTa musta  
13:00Helsingin PonnistusWilpas  
13:30FC CobratViTa musta  
14:00LoPS black
 
Helsingin Ponnistus  
14:30PPJ Eira sininenFC Cobrat  
16:00C2D2  
     
 2012 VP   
15:00HyPS valkoinenHPS valkoinen  
16:30NuPS mustatHPS valkoinen  
17:30HyPS valkoinen
 
NuPS mustat  
     
 2013   
15:30FC Honka KetutLohjan Pallo  
17:00FCFJ P6 WestFC Honka Ketut  
     

Kenttä 3

KloKotiVierasTulosRef
 2010 HARRASTE (VP)   
9:00Lohjan Pallo / sininenSammon futarit  
10:00Sammon futaritViTa oranssi  
11:00ViTa oranssiHelsingin Ponnistus  
12:00Helsingin PonnistusLohjan Pallo / sininen  
13:00Sammon futaritHelsingin Ponnistus  
     
 2010 KUTSU / KILPA   
9:30Lohjan Pallo / mustaPPJ Eira  
10:30PPJ EiraLePa musta  
11:30LePa mustaFC Reipas  
12:30FC ReipasLohjan Pallo / musta  
13:30PPJ EiraFC Reipas  
     
 2010 HAASTE (EP) lohkot C ja D   
16:00C3D3  
     
 2013   
14:00Lohjan PalloSalon Wilpas  
14:30FCFJ P6 WestUnion Plaani / keltainen  
15:30Salon WilpasFCFJ P6 West  
17:30Union Plaani / keltainenSalon Wilpas  
     
 2012 VP   
15:00NuPS keltaisetUnion Plaani / sininen  
16:30NuPS keltaisetHyPS sininen  
17:30FC Kapina 11/12NuPS keltaiset  

Kenttä 4

KloKotiVierasTulosRef
 2010 HARRASTE (VP)   
9:00ViTa oranssiPPJ Eira / valkoinen  
10:00PPJ EIra / valkoinenHelsingin Ponnistus  
11:00Lohjan Pallo / sininenPPJ Eira / valkoinen  
12:00PPJ Eira / valkoinenSammon futarit  
13:00ViTa oranssiLohjan Pallo / Sininen  
     
 2010 KUTSU / KILPA   
9:30LePa mustaIlves  
10:30IlvesFC Reipas  
11:30Lohjan Pallo / mustaIlves  
12:30IlvesPPJ Eira  
13:30LePa mustaLohjan Pallo / musta  
     
 2010 HAASTE (EP) lohkot C ja D   
16:00D3D4  
     
 2013   
14:30FCFJ P6 EastFC Honka Ketut  
     
 2012 VP   
15:00HyPS sininenFC Kapina 11/12  
16:30Union Plaani / sininenFC Kapina 11/12  
17:30HyPS sininenUnion Plaani / sininen  

Makoisa buffettimme

TuoteHinta
Kahvi 
Pillimehu 
Mokkapala 
Kinkkupiirakka 
Kalapiirakka 
Pizzapala 
Sämpylä / Leipä 
Pikkumunkki 
Makkara 
3 makkaraa 
Laku 
10 lakua 
"Arin kahvipassi"
(Kahvi + 4 santsikertaa samaan kuppiin)